Logo
SpaceForfOR Dijital Ajans.

SpaceFor'da Ara

HER PİKSELİ DİKKATLE OLUŞTURUYORUZ.

Space For Studio, başarılı markalar, işlevsel siteler ve çok çok grafik tasarım geliştirme fikri ile 2008 yılında kuruldu. Grafik ve web tasarımında 18 yılı aşkın tecrübemizle, temiz ve sıkı bir çizgi sürdürmek için çabalıyor, her bir müşterimizin ve markalarının ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış butik bir tasarım oluşturuyoruz.

Her markanın arkasında anlatılmayı ve görselleştirilmeyi bekleyen bir hikaye vardır.

Sadece kişisel tarzınıza ve bireysel gereksinimlerinize uymayan, aynı zamanda doğru kitleyi ve potansiyel müşterileri çeken butik siteler, markalar ve kurumsal kimlik geliştiren yaratıcı bir web tasarım stüdyosuyuz.

Harika şeyler yaratmak için yaratıcılığımızı ve hayal gücümüzü kullanıyoruz çünkü güzel görünen siteler arasında nasıl denge kuracağımızı ve karı artıran ve markanız üzerinde iyi bir izlenim bırakan sayfalarda gezinmesi kolay olduğunu biliyoruz. Her zaman nasıl motive ve ilham alınacağını bilen tasarımcılar, programcılar ve hayalperestlerden oluşan bir ekibiz.


LOGO TASARIMI VE ŞİRKET ÜNVANI

Marka kimliği, kim olduğunuzun en ayırt edici özelliğidir. İster pazarda yeni bir oyuncu olun ister marka tarzınızı yenilemek isteyin, kişisel tarzınız, vizyonunuz ve stratejilerinizle ilgili bir kimlik oluşturabiliriz.

Şirketinizin ihtiyaçları için logo tasarımı ve eksiksiz marka kimliği sunuyoruz. Misyonunuzu ve hedeflerinizi göstermeyi amaçlayan başarılı markalar yaratıyoruz.


GRAFİK TASARIM + BASKI

Kartvizitler, broşürler, kataloglar, promosyon materyalleri, ambalaj tasarımı, şirketiniz için sunumlar, reklam panoları, araba markalaması, sosyal ağlar için tasarım ve daha fazlası gibi eksiksiz tasarım konseptleri oluşturuyor ve çeşitli markalama malzemeleri için tasarım sunabiliriz.


PAKETLEME DİZAYNI

İyi bir ürünün öne çıkması için etkileyici bir ambalaja ihtiyacı vardır.

Ambalaj tasarımı, satış başarısının anahtarıdır. Uygun ve yaratıcı bir şekilde yapıldığında, ambalaj dikkat çeker, mesaj gönderir ve tüketicilerin seçimlerinde kendilerine güvenmelerini sağlar.ATL, BTL VE TTL REKLAMCILIĞI ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Pazarlama dünyasında sıkça sorulan bir soru, 'Çizgi Üstü', 'Çizginin Altında' ve 'Çizgi Boyunca' Pazarlama arasındaki fark nedir?

Çizginin Üstü veya ATL Pazarlama, marka farkındalığını artırmak ve daha fazla insana ulaşmak için genel olarak hedeflenmemiş, büyük kampanyaları ifade eder; Çizginin Altı veya BTL Pazarlama, bireyleri hedefleyen ve yatırım getirilerini izlemesi kolay ve kesin bir izleyici kitlesi olan çok daha küçük ve yüksek hedefli reklam dünyasını ifade eder; ve son olarak, tahmin edebileceğiniz gibi, hem yaygın bant farkındalığı hem de odaklanmış, hedeflenen geri dönüşler elde etmek için bu iki yaklaşımı da kullanır.

Şimdi bu pazarlama türlerini ve tipik olarak kullandıkları stratejileri daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

Çizgi Üstü ve Çizgi Altı Reklam Nedir?

Geleneksel olarak, çoğu reklam kampanyası satır üstü (ATL) ve satır altı (BTL) reklamcılığa bölünür . Ama bu ne anlama geliyor? Ve pazarlama kampanyaları neden özellikle bu iki kategoriyi hedefleyen bir şekilde yapılıyor? Ve bu karışıma tam olarak sahip olduğunuzu nasıl anlarsınız? Bu, reklam dünyasında devam eden bir tartışma ve eski 'yumurtalarınızı asla bir sepete koyma' klişesi, satırın üstünde ve altında reklamcılıkta kesinlikle doğrudur.

Çizgi üstü ve çizgi altı reklamcılık

Öyleyse, fark nedir?

Çizgi üstü ve altı pazarlama biçimleri yeni değildir. Her ikisi de epeydir ortalıktaydılar ve modern reklamcılık çağımızda önemli olmaya devam ediyorlar. Pazarlama ve reklamcılığın başlangıcından bu yana, hedeflenen kitleye bağlı olarak her iki kavram da kullanılmıştır. Her iki reklam biçiminin de kendine özgü avantajları ve avantajları olduğunu unutmamak önemlidir.
Genel olarak, satırın üstünde ve altında reklamcılık, aşağıda gösterildiği gibi iki kategoriye ayrılır:

Çizgi üstü reklamcılık avantajları

Çizgi üstü reklamcılığın, daha geniş bir kitleye ulaşmak ve marka bilinirliğini artırmak için tasarlandığı için birçok faydası vardır . Bununla birlikte, bu pazarlama biçimi maliyetli bir fiyat etiketi taşır ve genellikle daha büyük kurumsal kuruluşlar için ayrılmıştır.

Satır üstü reklamcılığın birkaç temel avantajı şunlardır:

Çizginin altında reklam avantajları

Hat reklamcılığı kadar 'gösterişli' veya 'yüzünüze' olmasa da, BTL olumlu sohbetler oluşturmada ve müşteri sadakati yaratmada çok etkilidir. Çizginin altında reklamcılık, doğrudan müşterinizle konuşan özel oluşturulmuş etkileşim oluşturmanıza olanak tanır.

Aşağıda satır altı reklamcılığın birkaç avantajı daha verilmiştir:

Gidiş hangi yoldan?

Özetle, ihtiyaçlarınıza ve tabii ki reklam bütçenize en uygun olduğuna karar verirseniz, hangi pazarlama kampanyasından en iyi şekilde yararlanmaktır. Çoğu şirket şu anda satır üstü reklamcılığın yanı sıra satır altı tanıtım faaliyetlerini entegre etmektedir. Yine, her şey bütçeye bağlı.

Ancak, işinizi pazarlarken çizginin üzerinde reklamcılığın mutlaka gidilecek en iyi yol olmadığı kanıtlanmıştır. Marka bilinirliğine ulaşmanın en hızlı yolu olarak görülse de, son trendler, çizgi altı reklamcılığın kademeli olarak artmasının gerçekten etkili olduğunu ve aynı zamanda büyük bir yatırım getirisi olabileceğini gösteriyor.

Özetle, ihtiyaçlarınıza ve tabii ki reklam bütçenize en uygun olduğuna karar verirseniz, hangi pazarlama kampanyasından en iyi şekilde yararlanmaktır. Çoğu şirket şu anda satır üstü reklamcılığın yanı sıra satır altı tanıtım faaliyetlerini entegre etmektedir. Yine, her şey bütçeye bağlı.
Ancak, işinizi pazarlarken çizginin üzerinde reklamcılığın mutlaka gidilecek en iyi yol olmadığı kanıtlanmıştır. Marka bilinirliğine ulaşmanın en hızlı yolu olarak görülse de, son trendler, çizgi altı reklamcılığın kademeli olarak artmasının gerçekten etkili olduğunu ve aynı zamanda büyük bir yatırım getirisi olabileceğini gösteriyor.

İş Ortağımız Olun!

PROJENİZ İÇİN TEKLİF ALIN!

Harika bir ekibin projenizi kendi projesi gibi sahiplenmesi ve sizin için inanılmaz işler yapmasını ister miydiniz?

Teklif Al

Bize 👋 Merhaba Deyin!

Özel ihtiyaçları için özel çözümler arayan kartuscenter.com e-ticaret altyapısı olarak SoaceFor E-commerce'i tercih ediyor!
Kartuscenter altyapısı olarak spacefor.net'i tercih etti.
Spacefor Dijital Hizmetler
SpaceFor.net E-ticaret, Web Yazılım, Tasarım
Formunuz bize ulaştı..
Lütfen Formu Kontrol Ediniz.