Spacefor E-ticaret hizmetlerimiz
Spacefor | E-Ticaret E-Ticarette Spacefor ile yükselmeye hemen başlayın

YenilikçiE-Ticaret Sistemleri

Bildiğiniz gibi e-ticaret, modern ekonominin özel bir alanıdır ve bilgisayar ağları üzerinden gerçekleştirilen finansal ve ticari işlemlerin yanı sıra bu tür işlemlerin yürütülmesi ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılı iş süreçlerinden oluşur.

TEKLİF AL
Spacefor E-Ticaret Hizmeti
E-Ticarettin en önemli etkeni ürün açıklamasının en doğru biçimde yapılması.

Ürün Açıklaması

Ürün sayfalarınızın her birini kullanıcılar ve arama motorları için en uygun açılış sayfası yapan benzersiz, arama motoru için optimize edilmiş ürün açıklamaları.İncele
Ürün Kategorizasyonu ve Etiketleme ile satışlarınızı arttırmanın en etkili yolu.

Ürün Kategorizasyonu ve Etiketleme

Mağazada ve arama motorlarında teklifinizin bulunabilirliğini artırmak için, mağaza çeşitlerinizden her bir ürünün uygun anahtar kelimelerle uygun ürün kategorilerine tam olarak tahsis edilmesi ve işaretlenmesi.

İncele
ETicaret Arama Sonucu litelemesi en önemli etkenlerdir.

Arama Alaka Düzeyi

Depolanan algoritmaları ve mağazanızın kullanılabilirliğini optimize etmek için girilen arama teriminin alaka düzeyine göre mağazanızın dahili arama işlevi aracılığıyla arama isteklerinin sonuçlarının değerlendirilmesi.

İncele
Mağazanızdaki ürün bilgilerinin her zaman güncel olmasını ve müşterilerinize satın alma kararlarını vermeleri için ihtiyaç duydukları bilgilerin sağlandığından emin olmak için ürün verilerinin resim dosyaları, SpaceFor'ler veya basılı kataloglar gibi şablonlardan çıkarılması.

Ürün veri yönetimi

Mağazanızdaki ürün bilgilerinin her zaman güncel olmasını ve müşterilerinize satın alma kararlarını vermeleri için ihtiyaç duydukları bilgilerin sağlandığından emin olmak için ürün verilerinin resim dosyaları, SpaceFor'ler veya basılı kataloglar gibi şablonlardan çıkarılması.

İncele
Ürün resim ve video eklenmesi e-ticaretin altın kuralıdır. En etkili üst sırada çıkma yollarından biridir.

Resim ve Video Etiketleme

Resimlerinizin ve videolarınızın web üzerinde uygun şekilde etiketlenmesi, içeriğinizin dahili arama işlevleri aracılığıyla en iyi şekilde bulunmasını ve Google veya Yandex gibi arama motorlarında görünürlük sağlar.


İncele
Spacefor E-Ticaretinizi Nasıl Güçlendirirsiniz.
Satışlarınız E-Ticarete Taşıyın

Bir E-ticaret Web Sitesi Sahibi Olun

E-Ticaret, bugün var olan en hızlı büyüyen ve en karlı perakende ortamıdır. E-ticaret pazarının nihayetinde geleneksel fiziksel piyasayı geçme şansı var. Dünyada her gün binlerce yeni proje ortaya çıkıyor. Kendi işinizi kurmayı düşünüyorsanız, yüksek kar potansiyeli ve birçok harika fırsat ile küresel e-ticaret pazarına girmek kesinlikle akıllıca bir karardır.

E-Ticaret ve Dijitalleşme

E-Ticaretin Gelişimi

Son dönemlerde en popüler kanallarından biri olan satış kanalı E-Ticaret her geçen günde artmaya devam ediyor. Yenilikçi fikirlere açık gelişime ve her an planlama ile satışlarınıza yön vermenin ilk adımı ise kapsamlı E-Ticaret altyapısı ve güzel bir tasarım ile başlar. Fakat, sadece bununla bitmez. E-Ticaret başlı başına bir uğraş ve profesyonel bilgi birikimle satışlarınızı her geçen gün arttımanıza olanak sağlar. Çok yönlü mağazacılık ve profesyonel bir yaklaşım ile E-Ticaret satışlarınıza profesyonel yaklaşımımız ile her geçen gün satış istatistiklerinizi beraber kontrol edip satış stratejinize detaylı yön verebiliriz.

E-Ticaret Satışlarınızı Her geçen gün arttırın

E-ticaret nedir?

E-ticaret, İnternet üzerinden ürün veya hizmet satın alma veya satma sürecini ifade eder. Çevrimiçi alışveriş, hızı ve müşteriler için kullanım kolaylığı nedeniyle daha popüler hale geliyor.

Çevrimiçi satış gibi e-ticaret faaliyetleri tüketicilere veya diğer işletmelere yönlendirilebilir. Tüketiciye İşletmeden Tüketiciye (B2C) işi, malların, hizmetlerin çevrimiçi satışını ve doğrudan tüketicilere bilgi sağlanmasını içerir. İşletmeden İşletmeye (B2B), işletmeler arasında çevrimiçi ürün, hizmet veya bilgi alışverişi anlamına gelir.

E-ticaret küçük işletmeler için neden faydalıdır?

Çevrimiçi satış yapmak, işletmenizin yeni pazarlara girmesine ve satışları ve gelirleri artırmasına yardımcı olabilir. Başka şirketlere satış yapmakla ilgileniyorsanız, İnternet'i potansiyel müşteriler bulmak, ihaleleri duyurmak ve satış için ürünler sunmak için kullanabilirsiniz (kendi siteniz veya bir e-ticaret sitesi aracılığıyla).

Çevrimiçi ürün ve hizmetleri aramak, size zaman ve para kazandırabilir ve tüm işi yapmak zorunda kalmadan en iyi fiyatları bulmanızı sağlar. Yeni tedarikçiler bulmak, satın alma talepleri göndermek veya ürün ve hizmet aramak için İnternet'i kullanabilirsiniz. Etkili B2B e-ticaretin faydaları, satın alma, fiyatlandırma, işlemleri kolaylaştırma ve tamamlama ile ilgili daha düşük maliyetleri içerir. Çevrimiçi alışveriş ağları, alıcılar ve satıcılar arasında etkili iletişimi desteklemek için de kullanılabilir (örneğin, bu çevrimiçi mağaza, geleneksel bir Hint kozmetiği olan Aasha Herbals'a sahiptir).

Türkiye'de E-ticaret Hakkında Kısa Bilgiler

• 2000 yılından bu yana, çevrimiçi satışların değeri 5,7 milyar dolardan arttı. 49,9 milyar dolara Türkiye'da ABD (2006).
• Çevrimiçi satışların büyük çoğunluğu, firmadan bireye satışların aksine, işletmeler arası (B2B) satışlar yoluyla hala firmalar arasında gerçekleşmektedir . İşletmeler arası satışlar 31,4 milyar dolar oldu. 2006 yılında ABD, özel şirketler tarafından yapılan toplam e-ticaretin yaklaşık% 68'ini oluşturuyor.
• şirketlerin yüzde sekizi (% 8) çevrimiçi satış yapıyor, ancak perakendeci sayısının neredeyse iki katı (2006).
• 2004 yılında yapılan bir anket, tüm sektörlerdeki ve büyüklük kategorilerindeki KOBİ'lerin, e-ticaretin benimsenmesinin (e-ticaretin benimsenmesi, dahili operasyonları, çevrimiçi pazarlamayı ve çevrimiçi satın alma ve satışı içerir) bir sonucu olarak, ortalama% 8'in üzerinde bir ortalama kârla önemli bir gelir artışı bildirdi ...
• Türkiyeliların yarısından fazlası (% 57) İnternet'i vitrinlerde kullanıyor ve% 43'ü kişisel mal veya hizmetleri çevrimiçi olarak sipariş ettiğini bildirdi.
• Dört sektör - imalat, nakliye ve depolama, toptan ve perakende - çevrimiçi satış değeri açısından liderdir ve toplam özel sektörün neredeyse% 61'ini oluşturmaktadır (2006).
• Perakende e-ticaret 2000'den beri büyürken, toplam satışların yalnızca yaklaşık% 1'ini oluşturmaktadır (2006).
• İmalat ve toptan satış sektörlerinin B2B satışlarına (perakende satışa göre) katılma olasılığı daha yüksektir. 2006 yılında, perakendeciler için bu oran% 46 iken, imalatçı işletmelerin% 58'i ve toptancıların% 50'si sırasıyla mal veya hizmet satın almak için İnternet'i kullandı.
• Kamu hizmetleri, herhangi bir endüstriyel sektör arasında en yüksek çevrimiçi satış değerine sahiptir (2006).
• Güvenlik ve gizlilik, çevrimiçi satış ve satın alma için önemli bir sorun olmaya devam etmektedir.

Kendi web sitenizi kullanarak çevrimiçi satış - bir çevrimiçi mağaza kurma

Bu broşürün ilk bölümü, kendi web sitenizle bağlantılı olarak çevrimiçi satışla nelerin ilişkili olduğunu açıklamaktadır. Bir çevrimiçi satış işlemini gerçekleştirmek için üç şeye ihtiyaç vardır:
Bu üç gereksinim aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

1. Alışveriş sepeti

Alışveriş sepeti yazılımı, kullanıcının "ödeme" ye gitmeden önce web sitesinden ne satın almayı seçtiğini takip eder. Çevrimiçi alışveriş sepeti üç bölümden oluşur:

Bir ürün kataloğu, herhangi bir ürünü müşteriye sunmak ve çevrimiçi satış işlemlerini tamamlamak için gereken tüm bilgileri içerir. Bir ürün veritabanına dahil edilecek bilgiler tipik olarak fiyat, SKU, resim veya diğer multimedya, ürün varyasyonları veya varyasyonlarını içerir.

Bir alışveriş listesi (yani seçilen ürünlerin listesi), kullanıcıların satın almak istedikleri ürünleri takip etmelerini sağlar. Bir müşterinin satın almak için seçtiği ürünleri göstermek için genellikle bir alışveriş sepeti resmi kullanılır. Alışveriş sepetinin düzgün çalışması için, kullanıcının bilgisayarının tanımlama bilgilerine izin verecek şekilde yapılandırılması gerekir.

Ödeme sistemi, müşterilerin Ürünleri Sepete Ekle düğmesine tıklayarak seçmelerine ve ardından bu ürünler için ödeme yapmalarına olanak tanır.

2. Güvenli sunucu

Güvenli bir sunucu, kişisel bilgilerin kaybolmasına veya değiştirilmesine karşı korumaya yardımcı olur.
Güvenli Yuva Katmanı (SSL), güvenli çevrimiçi işlemler için en yaygın kullanılan teknolojidir. SSL, mağaza sunucusu ile müşterinin bilgisayarı arasındaki tüm verileri şifreler (veya şifreler). Bu, üçüncü şahısların kredi kartı numaraları gibi değiş tokuş edilebilecek herhangi bir bilgiyi deşifre etmesini çok zorlaştırır.
Aşağıdaki şema, güvenli bir sunucunun bir tüketici ile bir satıcı arasında aktarılan bilgileri nasıl koruyabileceğini göstermektedir.
Alışveriş sepeti tüm işlem için geçerli değildir. Ödeme ağ geçidine bilgileri (yani, kullanıcının sipariş ettiği) iletirler. Ödeme ağ geçidi ayrı bir hizmettir - alışveriş sepetini işlemle ilişkili finansal ağlara bağlar. Bir alışveriş sepeti paketi seçtiğinizde, ödeme ağ geçidi hizmetinin uyumlu olduğundan emin olun.
Hangi alışveriş sepeti paketlerini desteklediğini öğrenmek için ağ geçidi servis sağlayıcınıza danışın.
Ödeme ağ geçitleri işlemleri bir kimlikle ilişkilendirir, böylece tüccarların müşterilerinin kredi kartı numaralarını bilmelerine gerek kalmaz.
Çerezler , web sitelerinin kullanıcıların bilgisayarlarında depoladığı küçük yazılım parçalarıdır. Çok geniş kullanım alanları vardır, ancak insanların siteye nasıl geldiklerini ve web sitesini nasıl kullandıklarını takip etmek önemlidir. Siteniz "çerezler" kullanıyorsa, site ziyaretçilerine bu bilgilerin nasıl ve neden kullanıldığını açıklamalısınız.
Sunucular . Sunucular, İnternet'in omurgasıdır - veri isteyen çevrimiçi bilgisayarlara metin, grafik ve multimedya biçimindeki bilgileri "sunan" iletişim hatları ile bağlanan bilgisayarlar.

3. Ödeme işleme seçenekleri

Ödemeleri işleme koymanın üç yolu vardır:
Bir ödeme seçeneği seçerken nelere dikkat etmelisiniz:
Bir ödeme seçeneğiyle ilişkili maliyetler (işlem ücretleri, kurulum ücretleri, aylık ücretler dahil).
• Her seçeneğin ve fiyatlandırma modelinin sunduğu özellikleri anlamak için zaman ayırın.
• Ayrıca ticaret hesaplarıyla ilgili çeşitli ücretler ve işlevler olduğunu unutmayın.
• Ayrıca iade ücretlerini de göz önünde bulundurun.
• Sahte işlemlerle ilgili ücretleri de dikkate alın.
İşlem verilerinin gizliliği.
• Bir hizmet sağlayıcı aracılığıyla yazılım kiralamayı düşünüyorsanız, hizmet sağlayıcının açıklama ve bilgi alışverişi politikalarını inceleyin.
Dolandırıcılık koruması.
• Dolandırıcılıkla mücadele araçlarını inceleyin. Satıcı hesaplarında genellikle şüpheli işlemleri tanımlayan ve izleyen bir dizi özelleştirilebilir dolandırıcılık filtresi bulunur. Banka, şüpheli etkinliği şirkete bildirirken işlem askıya alınabilir.
Hizmet sağlayıcının genel güvenilirliği.
• Çevrimiçi tüccar hesapları daha olasıdır.
A. Üçüncü Taraf Ödemelerinin İşlenmesi
Bu hizmetler, çevrimiçi bir satıcı hesabı satın almaya bir alternatif sunar. Bu alternatifin avantajı, hızlı ve kolay bir şekilde çevrimiçi satış yapmaya başlayabilmenizdir. Kayıt, işlem ve aylık ücretler vardır. Satış bakiyesi satıcıya bırakılmadan önce daha uzun bir bekletme süresi de olabilir.
Wikipedia'ya (wikipedia.org) göre, PayPal (paypal.com) en popüler üçüncü taraf çevrimiçi hizmet sağlayıcısıdır. Canadaone.com'a göre, küçük işletmeler PayPal (paypal.com), CCNow, (ccnow.com) PsiGate (Psigate.com), Beanstream (www. Beanstream.com) ve InternetSecure gibi üçüncü taraf kredi kartı işleme şirketlerini kullanır. www. internetsecure.com).
Hem PayPal hem de satıcı hesapları, satışın bir yüzdesi ve sabit bir işlem ücreti içeren bir işlem ücreti alır. İşlem sayısına dayalı ödemeler, mikro işletmeler için veya işlem sayısının sınırlı olduğu durumlarda uygun olabilir.
Bu tür bir tedavi nasıl çalışır? İşlemden elde edilen para, servis sağlayıcı tarafından kontrol edilen özel bir hesaba yatırılır. Paranızı almak için, tüccarın genellikle bir transfer başlatması gerekir. Bir işlemle ilgili bir ihtilaf olması durumunda, hizmet sağlayıcı bu fonları daha uzun süre alıkoyabilir.
B. Çevrimiçi Ticaret Hesapları
Çevrimiçi satıcı hesabı, bir işletmenin çevrimiçi olarak kredi kartı ödemelerini kabul etmesine izin veren bir finans kurumu tarafından verilen bir hesaptır. İşletmelerin kabul etmek istedikleri her kredi kartı türü için ayrı bir Satıcı İnternet hesabı almaları gerekir (örn. VISA, Mastercard, American Express).

Çevrimiçi bir tüccar hesabını nasıl alırsınız?


Bir ticari banka hesabı açmanız gerekecek. Banka kredi riskini değerlendirecektir. Önceden bir iş planı hazırlamayı düşünebilirsiniz. Ayrıca büyük bir bağ sağlamanız da gerekebilir.
Bu tür bir hesapla, doğru hesaba para aktarma işlemi otomatik ve hızlıdır.
Bankalar tarafından tüccar kimlik bilgilerini vermek için yetkilendirilmiş birkaç şirket var. InternetSecure (internetsecure.com) ve PsiGate (psigate.com), Türkiye bankaları tarafından İnternet satıcı kimliklerini verme ve tüccarların satışlarını kendi İnternet satıcı kimlikleriyle gerçekleştirme yetkisi verilen Türkiyelı ticari hesap sağlayıcılarına iki örnektir (about.com'da belirtildiği gibi - Küçük İşletme Bilgileri).
C. Kredi kartlarının manuel olarak işlenmesi
Kullanıcıların çevrimiçi sipariş verebilecekleri bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz, ancak çevrimiçi ödeme seçeneklerine güvenmek yerine kredi kartlarını manuel olarak işlersiniz. Bu seçenek ile kredi kartı bilgileri güvenli bir sunucu üzerinden alınabilir ve işlem manuel olarak gerçekleştirilebilir. Bu seçenek, sınırlı sayıda çevrimiçi siparişiniz olduğunda mümkündür.
Spacefor E-Ticaret

E-Ticaretin İlk Adımı

Güncellenen teknolojinin en kapsamlı tüm özellikleri ileE-Ticaretinizde Satışlarınızı Kolaylıkla Arttırın

E-ticaret web sitesi, satın alma, satın alma, satış, transfer ödemeleri ve daha fazlası gibi çevrimiçi işlemler yapmak için kullanılabilecek özel bir web sitesidir.

Popüler e-ticaret sitelerinden bazıları Amazon, Flipkart, Etsy, Alibaba, eBay vb.

Bu popüler e-ticaret web siteleri, alışveriş yapanların ürün aramadan gönderime kadar ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir. Bu nasıl mümkün olabilir? Bu web sitelerinin bu işlevleri ve iş akışını nasıl gerçekleştirebileceği.

e-ticaret platformu teknolojisi ile ilgisi var. JS düğümü, bir e-ticaret sitesi oluşturmanıza olanak sağlar.

Sizi mükemmel bir e-ticaret sitesi haline getirebilecek bir dizi e-ticaret çözümü vardır:

e-Ticaret Bulut Pazarı

Deneyime dayalı olarak, e-ticaret web sitenizi oluşturmanın en iyi yolu, en son teknoloji ve özelleştirme seçenekleriyle SpaceFor'dur.

Montaj teknolojisi

SpaceFor, bir MEAN yığını (MongoDB, Express.JS, Angualr.JS, Node.JS) üzerine inşa edilmiş, onu oldukça ölçeklenebilir ve özelleştirilebilir hale getiren açık kaynaklı bir nodejs çerçevesidir.

Yönetici arka ucu

SpaceFor, dinamik ve verimli kullanıcı yönetimi, hesap yönetimi ve içerik yönetimi için size güçlü bir arka uç yönetici paneli sağlar.

Entegre ödeme ağ geçidi

Tüm Poslar, İyzico, Paytr, Stripe ve PayPal gibi popüler ödeme ağ geçitleri, güvenli ve güvenli çevrimiçi işlemler için e-ticaret web sitesine entegre edilmiştir.

Benzersiz satıcı kontrol paneli

Satıcılar, ürünlerini ve teslimatlarını bu panodan yönetmek için benzersiz bir gösterge tablosu alır.

Fiziksel / Dijital Ürünler

Kargo ve işlem yöntemlerinin geliştirildiği siteye her türlü ürün yüklenebilmektedir.

Yerel Android / iOS Uygulamaları

Çok kanallı bir çözüm bir saatlik bir zorunluluktur, bu nedenle e-ticaret web siteniz için size yerel Android ve iOS uygulamaları sağlarlar ve bunlar hareket halindeyken siparişleri bulmak, sipariş vermek ve takip etmek için oldukça yararlıdır.

Çoklu gelir modları

Tutarlı bir gelir akışı için öne çıkan listeler ve [1] abonelik modeli gibi birden çok gelir kanalı oluşturarak e-ticaret işinizden en iyi şekilde yararlanın.

İş Ortağımız Olun!

PROJENİZ İÇİN TEKLİF ALIN!

Harika bir ekibin projenizi kendi projesi gibi sahiplenmesi ve sizin için inanılmaz işler yapmasını ister miydiniz?

Teklif Al

Bize 👋 Merhaba Deyin!

Özel ihtiyaçları için özel çözümler arayan yenikartus.com e-ticaret altyapısı olarak SoaceFor E-commerce'i tercih ediyor!
yenikartus altyapısı olarak spacefor.net'i tercih etti.
Spacefor Dijital Hizmetler
SpaceFor.net E-ticaret, Web Yazılım, Tasarım

E-ticaretin önemi


Neden Kendi E-Ticaret Sitenizi Oluşturmalısınız?


Size ne sunuyoruz?!

SpaceFor, "e-ticaret" in oluşturulmasında çeşitli mikro alanlarda uzmanlaşmış bir web tasarım hizmeti sunar.
Hem grafik hem de işlevsellik açısından kişiselleştirilmiş e-ticaret sistemlerinin oluşturulması. Banka havalesi, PayPal ve tipik İtalyan bankalarının ödeme sistemleri (Banca Sella, Pagonline, Cariparma) gibi piyasadaki en popüler ödeme sistemlerini sunuyoruz. Alternatif olarak, e-posta işlemlerine dayalı e-ticaret sistemleri de sunuyoruz; özellikle, kullanıcıların ürün / hizmetlerinin bulunduğu bir alışveriş sepeti doldurulur ve bu özgeçmiş, anlaşmayı ayrı ayrı kapatacak olan şirkete e-posta ile gönderilir.
Müşterinin ihtiyaçlarına bağlı olarak, mevcut bir markanın veya kurumsal veya profesyonel web sitesinin tarzını yansıtan veya e-ticarete adanmış yeni bir çevrimiçi marka imajı konsepti oluşturan kişiselleştirilmiş grafikler oluşturabiliriz. Ürün sunumlarını satın alımlarına bağlayan doğru kanalı oluşturmak için tasarım şemasının ve kullanıcı arayüzlerinin estetik görünümünü ihmal etmeden işlevsellik, kullanılabilirlik ve erişilebilirlik.

E-Ticaret ile SpaceFor Çözümü

Son 10 yılda, e-ticaret en hızlı büyüyen perakende segmentlerinden biri olmuştur. İnternetten alışveriş yapmış herhangi biri için bu açık görünebilir, ancak patlamanın boyutu ve hızı gerçekten şaşırtıcıydı. Şimdiden dünya çapında yüz binlerce çevrimiçi mağaza var (örneğin, Türkiye'da: AZHUR iplik mağazası) ve bazı tahminlere göre satıcılar her hafta 20.000 yeni e-ticaret penceresi açıyor.

Çevrimiçi pazarın popülaritesi yavaşlama belirtisi göstermiyor, bu nedenle şimdi çevrimiçi satış yapmaya başlamak için mükemmel bir zaman olabilir. Bir e-ticaret sitesi oluşturmak için her zamankinden daha fazla seçenek var. Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için bir e-ticaret platformu sağlayıcısıyla çalışabilir veya web uzmanlarının sitenizin tasarımını ve geliştirmesini baştan sona yapmasına izin verebilirsiniz.

Bu tür hizmetlerle çalışmak biraz kolaylık sağlar, ancak ek esnekliğe ve kontrole ihtiyacınız varsa, sitenizi kendiniz oluşturmanız en iyisidir. Biraz bilgi birikimi ve bazı kullanımı kolay araçlarla, müşterilerinizin ve işletmenizin ihtiyaçlarına daha iyi hizmet etmek için tam olarak istediğiniz şekilde görünen ve çalışan bir e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz.

Web tasarım araçlarını seçme

İş planınızı geliştirdikten ve yeni çevrimiçi işinize odaklanmaya hazır olduğunuzda, e-ticaret web sitenizi oluşturmaya başlama zamanı. İlk adım, sitenizi tasarlamak ve kodlamak için kullanmak istediğiniz araçları seçmektir.

Sıfırdan başlayabilir ve her şeyi elle kodlayabilirsiniz, ancak bunun için iyi bir HTML, PHP, MySQL ve diğer programlama dilleri bilgisi gerekir. Öğrenme eğrisini azaltmak için Adobe Dreamweaver veya Microsoft Expression Web gibi web tasarım yazılımlarına yatırım yapabilirsiniz. Satın aldığınız sürüme bağlı olarak, bu programlar 550 ila 1300 ABD Doları arasında herhangi bir yerde çalışabilir. Yazılım için harcayacak bir bütçeniz yoksa, KompoZer ve BlueGriffon (eski adıyla Nvu) dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz birkaç ücretsiz açık kaynak seçeneği de vardır. Ücretli yazılımların sunduğu tüm gelişmiş özellikleri sunmasalar da, bu açık kaynaklı programlar hala güçlü ve kullanımı kolaydır.

Herkes farklı nedenlerle farklı web araçlarını sever, bu nedenle hangisinin sizin için en iyi program olacağını söylemek zor. Ancak, herhangi bir yazılımda aramanız gereken bazı temel unsurlar vardır.

Kullanımı kolay bir arayüz, özellikle HTML'ye daha az aşina iseniz ve bir WYSIWYG uygulamasıyla çalışmayı tercih ediyorsanız (ne görürseniz onu alırsınız) önemlidir. WYSIWYG HTML editörleri, tıpkı bir kelime işlem programında olduğu gibi, öğeleri tıklayıp sürükleyerek ve metin ve bağlantılar ekleyerek sitenizi tasarlamanıza olanak tanır. Sitenizi geliştirirken, WYSIWYG editörü sizin için HTML oluşturacaktır. Bu düzenleyicilerin çoğu, görsel düzen ile site kodu arasında geçiş yapmanıza olanak tanıyarak, size HTML'nizi sayfa düzenini nasıl etkilediğini görmek için özelleştirme esnekliği verir ve bunun tersi de geçerlidir.

Siteniz küçük ve basitse, HTML / CSS iyidir. Öte yandan, e-ticaret sitenizin içeriği veya yapısı sık sık değişecekse, Joomla ve Drupal gibi açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi (CMS) düşünebilirsiniz. CMS, kullanıcıların hızlı ve kolay bir şekilde yeni web sayfaları eklemelerine veya mevcut sayfalardaki içeriği değiştirmelerine olanak tanıyan bir yazılımdır. Bir CMS ile, yeni içeriği HTML'ye kodlama konusunda endişelenmenize gerek yoktur çünkü sistem bunu sizin için yapar.

Web sitesi oluşturma araçlarını kullanmayı planladığınızda, seçtiğiniz uygulamaların web sitenizde kullanmak istediğiniz tüm özellikleri desteklediğinden emin olmalısınız. Örneğin, ürün kataloğunuzu eklemek için bir MySQL veritabanı kullanmayı planlıyorsanız, onu birlikte gitmeyi seçtiğiniz programla sitenize entegre edebildiğinizden emin olun. İhtiyaç duyabileceğiniz özelliklerden tam olarak emin değilseniz, beğendiğiniz web sitelerini keşfetmek için biraz zaman ayırın ve en sevdiğiniz özelliklere özellikle dikkat edin.

Ürün kataloglarına ek olarak, birçok e-ticaret sitesi, haber bülteni kayıt formları, müşteri destek araçları ve siteyi daha etkileşimli hale getiren diğer unsurlar sunar. Sitenizde olmasını istediğiniz özelliklerin bir listesine sahip olduğunuzda, arkasındaki teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için biraz araştırma yapın.

Bir E-Ticaret Web Ana Bilgisayarı Seçme Artık web sitenizi nasıl oluşturacağınıza dair bir fikriniz olduğuna göre, onu nerede barındıracağınızı düşünmeniz gerekir. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce farklı web barındırma sağlayıcısı var, bu yüzden en iyi kararı verdiğinizden nasıl emin olabilirsiniz?

Göz korkutucu bir seçim gibi görünse de, birkaç önemli konuya dikkat ederseniz, sizin için uygun olan sağlayıcıyı seçmek kolay bir karar olabilir. İlki fiyattır ve çevrimiçi olarak fiyat karşılaştırmaları yapmak kolay olsa da, bulabileceğiniz en ucuz ana bilgisayar her zaman en iyisi olmayabilir. Fiyatları daha düşük olan tedarikçiler bazen müşteri hizmetleri veya teknik destek gibi diğer alanlarda tasarruf ederler. Önceden düşük fiyatlar sunabilen, ancak daha sonra gizli ücretler için ücret toplayan satıcıları da aramalısınız.

Fiyata ek olarak, barındırma sağlayıcısı tarafından sunulan özellik türlerini de göz önünde bulundurmalısınız. PHP ve MySQL şu anda dinamik etkileşimli e-ticaret web siteleri oluşturmada önemli bir rol oynadığından, bu dillerle uyumluluk sunan bir ana bilgisayar seçmek listenin başında olmalıdır. Etki alanı adınızla eşleşen e-posta adresleriyle ilgileniyorsanız, müşterilerinizle ve sahip olabileceğiniz iş arkadaşlarınızla nasıl iletişim kuracağınızı düşünürken önemli bir faktördür - bir e-posta sunucusuna erişim çok önemlidir. Güvenlik duvarları ve virüs algılama gibi ana bilgisayar tabanlı güvenlik hizmetleri de gereklidir.

Ayrıca, barındırma sağlayıcısının ömrünün ne kadar olduğunu kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Yüksek oranda destek, bir ziyaretçi web adresinizi bir tarayıcıya yazdığında veya bir arama motoru aracılığıyla sitenizi bulduğunda web sitenizin erişilebilir olmasını sağlamaya yardımcı olur. Sık yedekleme sunan bir ana bilgisayar seçmek, sitenizin çökmesi ve dosyalarınızı geri yüklemeniz gerekmesi durumunda da güvenli bir bahis. Son olarak, web sitesi oluşturma konusunda yeniyseniz, sağlam müşteri ve teknik destek sunan bir barındırma sağlayıcısı bulmak da en önemli öncelik olmalıdır. İyi bir barındırma sağlayıcısı, sitenizin açılışı sırasında aklınıza gelebilecek her türlü soruyu yanıtlayabilecek ve ortaya çıkabilecek günlük sorunları hızla çözmenize yardımcı olacaktır.

Bir ödeme çözümü seçme

Bir Ödeme Çözümü Seçme Çevrimiçi mağazanızı nerede kuracağınızı belirledikten sonra, sonraki adım sitenizde bir ödeme yöntemi seçmektir. Ödeme süreci, "ticareti" "e-ticaret" e koyan şeydir. Siteniz için göz önünde bulundurmanız gereken iki tür ödeme sistemi vardır: bir ödeme işlemcisi ve bir ödeme ağ geçidi.

PayPal Website Payments Standard ve Google Checkout gibi ödeme işleyicileri, müşteriyi işleme şirketi tarafından barındırılan bir ödeme sayfasına gönderecektir. Müşteriler kredi kartı bilgilerini gönderdikten sonra web sitenize gönderilecektir. Bunun aksine, Authorize.net gibi ödeme ağ geçitleri, esasen müşteriniz tarafından görünmeyen alışveriş sepetiniz ve işleminizle doğrudan entegre olur.

Tartışmanız gereken ödeme işlemcileri ve ödeme ağ geçitleri için artıları ve eksileri vardır. Bazı web sitesi sahipleri için, web sitesi entegrasyonu gerektirmediklerinden ödeme işlemcileri daha kolay kullanılabilir. Bir ödeme işlemcisi kullandığınızda, finansal işlemleri güvence altına alma konusunda endişelenmenize de gerek kalmaz, çünkü işlem yapan web sitesi bunu sizin için halleder. Bununla birlikte, ödeme işlemcisi, ödeme sırasında müşterilerinizin dikkatini sitenizden uzaklaştıracaktır, bu işlem kafa karışıklığına neden olabilir ve işlemi tamamlamaları için onlara ikinci bir düşünce verebilir. Ödeme ağ geçitleri daha fazla teknik bilgi gerektirir ve sitenizdeki kredi kartı işlemlerinizi güvence altına almak için bir SSL sertifikası almanız gerekecektir (SSL güvenliği hakkında daha fazla bilgi için aşağıya bakın).

Bir ödeme işlemcisine veya ağ geçidine karar vermeden önce, her sağlayıcı tarafından alınan işlem, kurulum ve hizmet ücretlerini de araştırmalısınız. Ortalama maliyetler sektör genelinde büyük farklılıklar gösterir; bazı işlemciler nakit ücret artı her işlemin bir yüzdesini alır (örneğin PayPal, 3.000 ABD Doları veya daha az ödeme alan satıcılar için her işlemin yüzde 2.9'u artı 30 sent alır). Ağ geçidi kurulum ücretleri 99 ila 299 ABD doları arasında değişebilir ve ücretler genellikle işlem başına 10 ila 50 senttir. Yüksek satış hacmine sahip satıcılar, genellikle işlemler için sabit bir aylık ücret sunan satıcılar bulabilirler. En iyi bahsiniz, hangi ticari kredi kartı işleme çözümlerini önerdiklerini öğrenmek için kendi bankanızla başlamaktır.

Maliyetleri ve ücretleri belirlerken ve önemliyken, bir karar vermeden önce düşünmeniz gereken birkaç özellik daha vardır. İlgilendiğiniz ödeme hizmeti sağlayıcısının otomatik vergi hesaplamaları sunduğundan emin olun. Bu, ne kadar satış vergisi toplamanız gerektiğini belirlemenizi çok daha kolay hale getirecek ve vergi sezonu boyunca baş ağrılarını azaltacaktır. Ayrıca, kullanmak istediğiniz işlemcinin veya ağ geçidinin nakliye maliyetlerini otomatik olarak hesaplayıp hesaplayamadığından emin olun. Bu tür bir hizmetle, müşterilerinizden ücret almanın ne kadara mal olduğunu tam olarak bileceksiniz, böylece nakliye ücreti gelirinizi tüketmeyecektir.

Bir alışveriş sepeti seçmek veya kendi alışveriş sepetinizi oluşturmak

Tuğla ve harç mağazalarında, alışveriş yapanlar raflardan ürün seçer, bunları bir sepete veya sepete koyar ve genellikle alışverişi bitirdikten sonra kasaya getirir. Çevrimiçi mağazanız için genellikle alışveriş sepeti çözümü olarak adlandırılan benzer bir sistem kurmanız gerekir. Tipik olarak, alışveriş sepeti yazılımı, kullanıcıların web sayfalarından ürün seçmelerine, bunları "alışveriş sepetine" eklemelerine ve ödeme yapmaya hazır olduklarında satın alma sürecinde onlara rehberlik etmelerine olanak tanır. Çoğu alışveriş sepeti, müşterilere siparişlerinin toplam tutarını sağlamak için vergileri ve nakliye ücretlerini de içerir.

Bir ödeme işleme çözümüne gitmek için bir alışveriş sepeti seçerken, bunun barındırma sağlayıcınız tarafından desteklendiğinden emin olun ve alışveriş sepetinin gerçekten ödeme ve gönderim seçenekleri sunup sunmadığını görün. OsCommerce ve Zen Cart gibi aktif topluluklara sahip birçok açık kaynaklı alışveriş sepeti ve 3dcart.com gibi GeoTrust ortak çözümleri vardır. Dreamweaver gibi web sayfası oluşturma programlarını kullanarak veya PHP, MySQL ve diğer web programları ve dilleriyle sıfırdan programlama kullanarak kendi alışveriş sepetinizi de oluşturabilirsiniz.

SSL güvenliği: web siteniz için mutlaka sahip olunması gereken bir hizmet

İyi bir web sitesi tasarımı ve sorunsuz ödeme sistemi entegrasyonu harikadır, ancak siz ve müşterileriniz dolandırıcılık ve hırsızlıktan korunmadığınız anlamına gelmez. Güvenlik, çevrimiçi alışveriş söz konusu olduğunda alışveriş yapanların en büyük endişelerinden biridir. Aslında, son zamanlarda yapılan bir araştırma, tüketicilerin yüzde 45'inin çevrimiçi alışveriş yaparken kimlik hırsızlığı konusunda endişelendiğini ortaya çıkardı.2 E-ticaret işletme sahipleri için daha da endişe verici olan bu tür güvenlik sorunları, tüketici davranışları üzerinde ciddi bir etkiye sahip. Son zamanlarda, Ulusal Siber Güvenlik İttifakı, Amerikalıların çoğunluğunun -% 64 - web sitesinin güvenli olduğundan emin olmadıkları için çevrimiçi alışverişi bıraktığını tespit etti.

Bu endişeler göz önüne alındığında, SSL güvenliği web siteniz için çok önemlidir. Bir SSL sertifikası ile, siber suçluların İnternet üzerinden iletilirken finansal verilere müdahale etmesini önleyebilirsiniz. Sadece bu da değil, aynı zamanda müşterilerinize işletmenizin meşru ve güvenilir olduğunu da gösterebilirsiniz.

SSL Sertifikası nedir?

SSL sertifikaları, sitenize yüklediğiniz, kullanıcı adlarını, parolaları, kredi kartı numaralarını ve diğer bilgileri şifreleyen bir kod parçasıdır, böylece bilgisayar korsanları verileri yakalayamaz ve kodlarını çözemez. SSL sertifikası siteye yüklendikten sonra, etki alanını ve sunucuyu güvenilir olarak kurmak için kapsamlı bir güvenlik kontrolleri sistemi kullanır. Girişleri, kayıt formlarını, kredi kartı işlemlerini ve hassas bilgilerin web tarayıcıları ile sunucular arasında aktarılması gereken diğer durumları şifrelemek için, bir SSL sertifikası özel bir "anahtar" kullanır - aslında tek bir kullanıcıya özgü olan uzun bir karmaşık kod dizisi. web sitesini ve web tarayıcılarına gönderilen genel anahtarı barındıran.

Şirketlerin büyük çoğunluğu SSL sertifikalarını, Sertifika Yetkilileri (CA) adı verilen üçüncü taraf sağlayıcılardan alır. CA, bir SSL sertifikası sağlamanın yanı sıra, web sitesi tarafından temsil edilen şirketin gerçekten var olduğundan emin olmak için işletmenin kimliğini de doğrulayacaktır. Örneğin GeoTrust, etki alanı kayıt bilgilerini doğrular ve web sitesi sahibinin kimliğini ve konumunu doğrulamak için işletme kayıt belgelerini talep eder.

SSL artık standart internet güvenlik teknolojisi olarak kabul edilmektedir, ancak bu, tüm SSL sertifikalarının ve sağlayıcılarının aynı olduğu anlamına gelmez. Tasarım araçlarını ve web barındırıcınızı seçerken olduğu gibi, bir CA ve SSL sertifikası seçmeden önce düşünmeniz gereken birkaç önemli faktör vardır.

Doğru SSL Sağlayıcısını Seçme

Herhangi bir teknik özellik hakkında endişelenmeden önce, çevrimiçi güvenlik konusunda güçlü bir üne sahip güvenilir bir SSL sağlayıcısı bulmak büyük bir endişe olmalıdır. Bu neden bu kadar önemli? GeoTrust gibi tanınmış bir CA'dan SSL güvenliği ile ziyaretçileriniz, şirketinizin güçlü güvenlik uygulamaları ile tanınan objektif bir üçüncü taraf tarafından doğrulandığını bileceklerdir. İnsanların, bilgilerinin güvende olduğunu ve işletmenizin güvende olduğunu bildiklerinde satın alma olasılığı daha yüksektir; bu, çevrimiçi satın alımları devre dışı bırakan alıcıların% 64'ünü ödeme yapan müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur.

Meşru SSL güvenliği olmadan, müşteriler sitenizin güvenli olduğunu bilemeyecekleri için işletmenizi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Daha da kötüsü, sizin hatanız olmasa bile işletmenizin itibarına zarar verecek tek bir sahtekarlık olayı olabilir. Müşteriler yine de sizi suçlayabilir ve tanıdıkları herkese - aileden iş arkadaşlarına, Facebook, Yelp ve Twitter gibi popüler sosyal medya sitelerinde milyonlarca potansiyel kitleye - sitenize güvenilemeyeceğini söyleyebilir.

SSL sağlayıcınızın itibarının yanı sıra, siteniz için hangi SSL sertifikasının en iyi olacağını da araştırmanız gerekir. Neyse ki, yalnızca üç tür SSL sertifikası öğrenmeniz gerektiği için çok uzun sürmez: Gelişmiş Doğrulama, Organizasyon Doğrulama ve Alan Adı Doğrulama.

SSL sertifikası türleri

SSL doğrulanmış alan adı, şifreleme sağlayan ve yalnızca sertifika için başvuran kişinin belirli alan adını kullanma hakkına sahip olduğunu onaylayan temel bir sertifikadır. Bu sertifikalar, olabildiğince çabuk bir sertifika almak isteyen işletme sahipleri için idealdir, ancak en düşük SSL güvenliğini temsil ederler. Öte yandan, doğrulanmış bir SSL hizmeti, şirketin doğrulanmış bir tüzel kişilik olduğunu onaylar ve bu kuruluş için fiziksel bir konum oluşturarak müşterilere işletmenin meşru olduğuna dair daha fazla güven verir. Kişiler sertifikalı bir kuruluşa tıkladıklarında, marka adınız görüntülenir ve CA'lar tarafından sağlanan güven işaretleri de şirketinizin adını gösterebilir.

GeoTrust, etki alanı tarafından doğrulanmış bir SSL ürünü - QuickSSL Premium ve True BusinessID SSL adlı kuruluş onaylı bir sertifika sunar.

Finansal işlemleri gerçekleştiren siteler, Genişletilmiş Doğrulama (EV) en iyi seçeneğinizdir. Organizasyon doğrulamasının sağladığı şifreleme ve kimlik doğrulamasına ek olarak EV SSL, web sitenizin güvenli olduğuna dair açık bir işaret sunar: yüksek güvenlikli tarayıcılardaki adres çubuğu yeşile dönecek ve şirketinizin adını ve SSL sağlayıcınızın adını gösterecektir.

EV SSL, daha kapsamlı bir kimlik doğrulama süreci gerektirir, ancak birçok şirket yeşil adres çubuğu sayesinde daha yüksek dönüşümler ve daha yüksek satışlar yaşıyor ve son araştırmalar, en iyi performans gösteren sitelerin EV SSL kullanma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bir EV SSL sertifikası arıyorsanız, EV'li GeoTrust True BusinessID mükemmel bir seçimdir.

Sonuç

E-ticaret, girişimcilerin erişimlerini hayal ettiklerinden daha fazla genişletmelerine izin verdi. Bir e-ticaret web sitesi oluşturmaya yönelik tüm farklı bileşenleri az önce okudunuz, ancak işte sizi ele almak için hızlı bir

özet:

Kimlik hırsızlığı ve kötü amaçlı yazılımın artmasıyla birlikte odak noktası 5 numaradır. Müşteriler sitenin güvenli olduğunu düşünmezlerse, zor kazandıkları paralarını boşa harcamayacaklar. Güvenilir bir SSL sertifika sağlayıcısı kullanarak, sitenizi çevrimiçi tehditlere karşı barındırabilecek ve müşterilerinize şirketinize güvenilebileceğine dair net bir mesaj gönderebileceksiniz.

Ancak, tüm SSL sertifikaları aynı şekilde oluşturulmaz. Bu kılavuzdaki bilgileri kullanarak, sitenizde güvenilirlik oluşturmanıza, çevrimiçi güvenliğe olan bağlılığınızı iletmenize ve işinizi korumanıza yardımcı olacak GeoTrust gibi güvenilir bir satıcıdan bir çözüme yatırım yaptığınızdan emin olun.

Web siteniz için gelecekte satın alacak doğru SSL sertifikasını bulmak için zaman ayırın ve işletmenizin başarısını sağlamaya yardımcı olun.

Formunuz bize ulaştı..
Lütfen Formu Kontrol Ediniz.